Su(lu)dovanje
Kako mafiju iz srpskog pravosuđa privesti pravdi i zakonu (309)
Omerta srpskih sudija i tužilaca
Organizovana kriminalna grupa hara ministarstvom pravde, upravom za izvršenje krivičnih sankcija i srpskim zatvorima. U ministarstvu pravde i upravi za izvršenje krivičnih sankcija caruju kriminal i prostitucija. Neki funkcioneri naplaćuju u novcu, drugi u naturi, a neki od njih i u jednom i u drugom. Svi su povezani zajedničkim kriminalnim interesima i ucenama kontrolišu jedni druge. Dolaskom Srpske napredne stranke na vlast kriminal je legalizovan, smrt i ubistva u zatvorima su svakodnevna pojava. proklete avlije su u rukama vučićevog kartela … Tužilaštva i sudovi su servis za pokrivanje zlodela Vučićevog kartela
Vladimir Molotok
Dana 17. marta 2025. godine, uhapšen je od strane DEA Edin Gačanin zvani Tito, narko Kralj srpskih korena. Prema nekim, još nepotvrđenim informacijama sam je „zakazao“ to hapšenje, jer je „voljan“ da progovori o tome ko su mu saradnici na Balkanu i van njega i ko su „državni vrhovi“ na Balkanu koji su sarađivali sa njim. Znao je da uskoro mora stati pred lice pravde. Dunule su sa zapadne orkanske oluje.
Ova vest je šokirala i preplašila narko kartele koji su poslovali sa Gačaninom, koji je državljanin Holandije i Bosne i Hercegovine. Američka DEA i Europol smatraju ga među najuticajnijim narko bosom, koji je poslova iz Dubaia.
Jedan od razloga čestih odlazaka u Dubai srpskih narko bosova i Aleksandra Vučića bio je upravo njihov narko drug „Tito“ i njegovi razgranati poslovi.
Pre više od dve godine, Europol je uz pomoć američke DEA uhapsio Gačanina i još 49 njegovih saradnika, po nalogu Državnog tužilštva iz Holandije. Ali, na misteriozan način Gačanin nije izručen Holandiji. Većina uhapšenih jeste. On je ostao pod zaštitom tamošnjih vlasti.
Upućeni tvrde da je procenjeno od strane službi koje ratuju sa narko kartelima da još nije bilo vreme da Gačanin odradi za njih veliki posao. Naime, najjači narko bos Džorž Soroš je potpuno kontrolisao administraciju Džozefa Bajdena u Vašingtonu i nisu bile ispunjene predpostavke za značajniji obračun sa narko bosovima.
Dvojac Tito i Dino, bio je u bliskim odnosima i pod zaštitom Žorža Soroša. Dino je nadimak bosanskog ministra spoljnih poslova Elemedina Konakovića. Parama Edina Gačanina (Tita) finanisrana je partija druga Dina (Konakovuića) i njegovo postavljenje za ministra spoljnih poslova. On je zastupnik antisrpske histerija u BiH i uticao je na presude Miloradu Dodiku. Verovatno iz razloga što im Dodik nije dozvolio i otvorio tržište u Republici Srpskoj. Ali, Tito i Dino su ofirani, preko skay aplikacije. I njihovi poslovi i politika. Sa Vučićem je drug Tito bio u kontaktu preko svojih emisara koji su u Dubai odnosili novac i poruke. I ugovarali poslove. Vučić je obećao da će Dodika pustiti niz vodu, ako mu obezbede investicione fondove koji će finansirati održavanje njegove vlasti u Srbiji i gradnju infastrukturnih objekata, preko kojih će pokrasti milijarde.Preko Konakovića plaćani su nemački političari, poslanici i njihov pulen Šmit, visoki komesara za BiH.
U januaru ove godine američki predsednik Donald Trampa je, čim je ušao ponovo u Ovalni kabinet, saopštio je da je doneo ukaz kojim narko kartele proglašava terorističkim organizacijama i ovlašćuje državne službe da povedu protiv njih borbu svim sredstvima.
U tom smislu je i novi direkor FBI-a Keš Paneta ovlastio ovu agenciju, da u saradnji sa agencijom DEA i Europolom, krene na narko bosove svim sredstvima.
I bi tako. Tako je pao i Edin Gačanin. Procesi mogu da počnu. On će dobiti, tvrde upućeni, status svedoka saradnika.
Podsetimo, u oktobru 2009. godine u zajedničkoj akciji DEA, i urugvajske policije zaplenjeno 2,8 tona kokaina na jahti „Maui“, u luci Santjago Vaskes, 25 kilometara zapadno od Montevidea. Gačanin, navodno je bio jedna od ključnih figura međunarodnog „superkartela“ u Dubaiju. Taj Superkartel je, prema tvrdnjama istražitelja, kontrolisao trećinu trgovine kokainom iz Južne Amerike prema Evropi.
Prema procenama DEA i drugih organizacija koje se bave borbom protiv kriminala, samo u poslednjih pet do sedam godina, srpska mafija je ostvarila sebi imovinsku korist veću od blizu 100 milijardi evra, najviše na švercu kokaina i postavljena je tako na 8. mesto u Evropi po bogatstvu i moći. Poređenja radi, o kolikoj sumi se radi, govori podatak da je to nezamislivo više novca nego što su i svi vojni budžeti najbogatijih republika nekadašnje Jugoslavije zajedno.
Gačanin je sa svojim zemljacima iz Srbije osnivao invsticione fondove, bavio se građavinskim poslovima, a Vučićevi emisari iz Beograda su planirali da se njihovim parama, a preko njega, izgrade “infrastrukturni projekti“ i podeli plen. Ovi pregovori su pažljivo praćeni. DEA i CIA su sputavale postizanje dogovora o načinima na koji da se novac prebaci u Vučićeve džepove i račune u Beogradu. I onda je došlo do hapšenja Gačanina, baš u najnezgodnije vreme, po Vučića i njegov kartel.
Koliko je Vučić i njegov kartel bio pod zaštiom Žorža Soroša potvrđuje i slučaj bivšeg boksera, a bliskog Vučićevog saradnika iz vremena dok je bio u Srpskoj radikalnoj stranci
Bivši crnogorski bokser u teškoj kategoriji Goran Gogić optužen je za šverc 22 tone kokaina u vrednosti od milijardu evra iz Sjedinjenih Američkih Država u Evropu. Gogić je uhapšen 30. oktobra 2022 godine u Majamiju, pošto je protiv njega podignuta optužnica u Njujorku.
On je, kako je saopštilo američko ministarstvo, optužen za šverc kokaina, vrednog više od milijardu dolara, koji je oduzet prilikom jedne od najvećih zaplena kokaina u Americi.
Droga je trebalo da bude dopremljena u Evropu iz Kolumbije preko američkih luka, navode tužioci.
Krijumčari su noću dizalicama i mrežama prenosili kokain sa glisera na teretne brodove.
Gogić je optužen da je bio zadužen za logistiku i koordinaciju veza između kolumbijskih krijumčara, članova posade i radnika na pristaništu, navodi se u optužnici.
Lorens Hašiš, advokat bivšeg boksera, rekao je da njegov klijent tvrdi je nevin i da ga je optužnica iznenadila.
Hapšenje i optužnica su „udarac organizovanim grupama i pojedincima koji krijumčare velike količine kokaina“, navodi se u saopštenju Briona Pisa, američkog tužioca.
Optužnica se odnosi na tri zaplene kokaina 2019, kada je pronađeno 19,8 tona droge na brodu MSC Gajan koji je bio u pristaništu u Filadelfiji.
Najmanje osam članova posade priznalo je krivicu.
Zaplena kokaina u filadelfijskoj luci jedna je od većih u istoriji SAD.
Do sada je najveća zaplena bila tokom racije u kalifornijskom skladištu septembra 1989. kada je pronađeno 21,4 tona kokaina.
Severna Amerika je najveće tržište kokaina, a Kancelarija Ujedinjenih nacija za drogu i kriminal procenjuje da je oko dva odsto stanovništva starosti između 15 i 64 godine, to je oko 6,4 miliona ljudi, koristilo drogu u poslednjih godinu dana.
Profesionalna karijera crnogorskog boksera Gorana Gogića trajala je od 2001. do 2012. .Onda je uz pomoć Vučića i njegovog novca, otišao, prvo u Evropu, potom u Južnu Ameriku…
Nakon hapšenja Gorana Gogića, u američkoj štampi nije bilo više vesti o njegovom suđenju. Verovatno je, po nalogu Soroša, pušten na slobodu.
Povratkom Donalda Trampa u Belu kuću, narkomafija će pretrpeti težak udarac. Pet dana nakon hapšenja Gačanina u Dubaiu, predsednik Tramp se , u obraćanju naciji, osvrnuo na krvavi učinak narkomafijaša, iznoseći podatak da svaki ulični prodavac droge ubije najmanje 500 ljudi, kako u SAD-u, tako i u drugim državama. Zatražio je podršku građana da se uvede smrtna kazna za narkodilere!
I srpska narko mafija i njen predvodnik označeni su kao “opasnost po nacionalnu bezbednost“ Sjedinjenih Država.
Američke obaveštajne službe i Europol, u saradnji i sa obaveštajnom zajednicom evropskih država, identifikovale su one koji su zaštitnici balkanskog narko kartela, čiji predvodnici su, uglavnom, ljudi iz vrhova vlasti. Uspostavljanjem saradnje između Vašingtona i Moskve, oni neće više moći da igraju na kartu sukobljeni interesa dve supersile.
Srspko tužilaštvo, na čijem je čelu vrhovna tužiteljka Zagorka Dolovac, drži se omerte. Koza nostra (naša stvar) omiljene je izreka gospođe Dolovac.
Na sve moguće načine ona sprečava da se institucionalizuje saradnja srpskog tužilaštva i Evropskog tužilaštva na čijem je čelu gospođa Laura Koveši. Gospođi Koveši je srpska policija dostavila kompletan dosije slučaja novosadske železnice, a “papiri“ i izjave optuženih i svedoka dokazuje da je reč o visokoj korupciji i trošenju novca iz evrospkog budžeta.Evropsko tužilaštvo ima otvorene linkove za prijam informacija od građana. Srpski policajci su dostavili skoro sve informacije dovoljen za optužnicu. Ona sprovodi istragu, a dokazi teško optužuju srpskog predsednika Vučića da je po njegovom nalogu vršena isplata kineskim firmama uvećana nekoliko puta, od koje se i sam Vučić ugrađivao. Da bih zaštitila Vučića, Vesića i druge uključene u korupciju oko trošenja i novca Evropske unije, gospođa Dolovac je predmet ustupila Specijalnom tužilatvu za organizovani kriminal, da bih mogla da zataškava slučaj. Koza nostra! Njihova stvar.
Događanje naroda i opšti bes građana prema režimu, dovelo je i sudije i tužioce u situaciju da razmišljaju o svom doprinosu tiraniji građana.
Nisu svi tužioci i sudije sklone kriminalu, korupciji. Vučićeva pravosudna mafija se osipa. Za sada, njemu je još uvek veran sluga minstarka pravde (u tri mandata) Maja Popović, sa svojim suprugom Rastkom Popovićem, zamenikom predsednika Apelacionog suda u Beogradu, predsdnica Vrhovnog suda Srbije Jasmina Vasović, predsednik Višeg suda u Beogradu Dragan Milošević, tužilac za organizovani kriminal Mladen Nenadić, vrhovna tužiteljka Zagorka Dolovac.
Nedavno su zaposleni službenici u tužilaštvima, sudovima i u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija, nakon jednočasovnog upozorenja, stupili u jednodnevni štrajk 18. marta. Prvo im se, besprimernom pretnjom obratila ministarka pravde, umesto da ih pozove na pregovore, a potom je sankcijama zapretila predsednica Visokog saveta sudstva sudija Zorana Delibašić, u čijoj nadležnosti nije određivanje plata zaposlenih, a naročito u tužilatvima, a ni u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija (u zatvorima).
Ali, i dalje je mafija u sudovima vezana pupčnom vrpcom. Mala, ali odabrana i nemilosrdna grupa sudija hapsi, osuđuje, zlostavlja građane donoseći presude kojom ih ostavlja bez dece, oduzima im svu imovinu, donosi presude tumačenjem zakona, a ne njegovom primenom…
Uoči zaključenja ovog broja, glavnom uredniku Magazina Tabloid dostavljen je pisani izveštaj (na fransuskom jeziku) kojim se opisuju teške kriminaln akivnosti tridesetk sudija i nešto manjeg broja tužilaca, kao i njihova sprega sa opsnim kriminalcima, koji su ih optužili da su plaćali reket i zaštitu, u većim svotama, kao i u skupim poklonima, automobilima, s likama, zakltnom nakitu… nakon pravoda objavićemo ovaj izveštaj u narednom broju, a moguće je da ga pre nas objave i drugi mediji, kojima je dostavljen.
Uz taj izveštaj objavićemo i naše istraživanje, navodeći, poimenično sudije koje surovo i bestidno krše zakon.
A. 1
Skraćivanje jezika
Slobodni novinar i aktivista iz Bele Crkve Stefan Cvetković uhapšen je i određen mu je pritvor do 30 dana zbog objave na Fejsbuku, potvrdio 13. septembra prošle godine Agenciji Beta Cvetkovićev advokat Gordan Medaković.
Medaković je rekao agenciji Beta da je Cvetkoviću određen pritvor do 30 dana i najavio da će uložiti žalbu na to.

Dodao je da je Cvetković uhapšen nakon što je na njegovoj Fejsbuk stranici „Belocrkvanske novosti“ objavio snimak razgovora sa ženom koja je tvrdila da je jedno dete u selu Mramorak, u opštini Kovin, izloženo fizičkom zlostavljanju. I njoj je Visi sud u Beogradu odredio pritvor, u kojem se još nalazi.
Medaković je naveo da se Cvetković tereti za krivično delo izazivanje panike i nereda i dodao da je pritvor određen i ženi koja ga je obavestila o navodnom zlostavljanju deteta.
Advokat je ocenio da je optužba apsurdna, jer nije bilo ni panike ni nereda, niti su nadležni utvrdili da li je u pitanju dezinformacija.
„Bez obzira na to, Cvetkoviću je određen pritvor do 30 dana, zbog opasnosti da će izvršiti ponovo krivično delo i da će uticati na svedoke“, kazao je Medaković i precizirao da je Cvetković u pritvoru u Pančevu. Odluku su donele sudije Osnovnog suda u Smederevu.

Stefan Cvetković je široj javnosti postao poznat u junu 2018. godine, kada je, kako je kasnije tvrdio, bio otet, dok su nadležni državni organi tvrdili da je on lažirao sopstvenu otmicu, ali je tužilaštvo 2021. godine odustalo od gonjenja Cvetkovića.
Njegov nestanak bio je prijavljen 13. juna 2018, kasno uveče, a visoki državni funkcioneri su 15. juna u rano popodne saopštili da je Cvetković pronađen.
Cvetković je lokalni novinar iz Bele Crkve, koji je nekada imao svoju lokalnu televiziju TNT, a sarađivao je svojevremeno i sa RTV B92, Radio Indeksom i Glasom javnosti.
Stefan Cvetković se već sedam meseci nalazi u pritvoru.
Pritvor Cvetkoviću odredio je sudija za predhodni postupak Višeg suda u Beogradu, a na zahtev Tužilaštva za visokotehnološki kriminal.
Nakon sprovedene tužilačke istrage. Viši sud se oglasio stvarno nenadležnim, te je predmet ustupio Osnovnom sudu u Smederevu, koji je takođe, odlučio da Cvetkoviću produži pritvor. Sudije tvrde da je Cvetkovic optužnim predlogom optužen za tri krivična dela širenja panike i straha. U najgorem slučaju mogao bi biti optužen za to krivično delo u produđenom trajanju
Ko će stati na rep sudijama koji, bez presude, Cvetkovića drže u pritvoru zbog izmišljenog krivičnog dela, samo da bi ovom novinaru skratili jezik. To čine i druge sudije po sudovima u Srbiji, a najviše sudije Višeg suda u Beogradu.
U pisanoj izjavi, dostavljenoj preko advokata, Stefan je obavestio javnost da je 6. marta stupio u štrajk glađu i žeđu. Redakcija Magazina Tabloid nije mogla da dobije informaciju da li je Stefan živ,u kakvom je zdravsvenom stanju, jer Upravom za izvršenje krivičnih sankcija rukovodi gospođa Aleksandra Stepanović, čiji supru Aleksandar je 11 godina bio na čelu Višeg suda u Beogradu, a sada je sudija Vrhovmnog suda Srbije.
Srpski tiranin Aleksandar Vučić svakodnevno preti da će završiti u zatvoru svi oni koji “šire paniku i strah“ i “lažne vesti“ o upotrebi zvučnog topa.
I glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović obaveštava javnost pretnjama da je naložio policiji da identifikuju sva lica koja se oglašavaju na društvenim mrežama, tvrdnjama da su na mirnim demonstracijama 15. marta u Beogradu, bili žrtve udara zvučnog topa, među kojima je i novnarka nemačko Velta, koja je na N1 opisala kako je ona preživela taj udar. Ali, Paja patak, dobio zadatak. I preti, jer to od njega očekuje njegov predsednik Vučić.
Građanima se po ceo dan, preko Velike propagande laži, preti hapšenjem. Tiranin traži da se građanima, očajnim zbog njegove tiranije, skrate jezici.
I Srđan Nogo, nekadašnji poslanik pokreta Dveri, koji se sumnjiči pozivanje na ubistvo predsednika Srbije i jednog policajca, predao se 19. marta policiji, nakon saznanja da je Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u bBogradu zatražilo da se Nogu odredi pritvor, jer je, navodno, na društvenim mrežama pozivao na ubistvo Aleksandra Vučića i srpskih policajava.

“Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova RS uhapsili su S.N. zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo Pozivanje na nasilnu promenu ustavnog uređenja iz člana 309 Krivičnog zakonika, saopštio je MUP. Za njih radosnu vest.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti priveden na saslušanje.
Srđan Nogo je otac troje dece, diplomirani je pravnik, čovek koji užva veliko poverenje građana, za raliku od tiranina Vučića, njegovih tužilaca i sudija.
Sudija za predhoni postupak je 20 marta odlučio da odbije predlog Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, za određivanjem pritvora Srđanu Nogu, ali mu je zabranio bavljenjem istupanjem u javnosti. Protiv odluke sudije za predhoni postuapak branioicui će izjaviti žalbu, ali postoji mogućnost da vanraspravno krivično veče, kojim predsedava predsdnik suda, sudija Dragan Milošević, Nogu odredi pritvor.
Junak “događanja naroda“, vlasnik Yutzub kanala, koji je direktno prenosi studentske i građanske proteste, Srđan Žunić, nalazi se opet u pritvoru.Optužen je za za poziv na nasilno rušenje ustavnog poretka.

Srđana je Viši sud u Beogradu, pravnosnažno, nakon višemesečnog držanja u kućnom pritvoru, već oslobodio od optužbe da je pozivao na nasilno rušenje ustavnog poretka. Naknadu štete će platiti budžet, a pošto građani to plaćaju, tužiocima se osladilo da hapse.
Stotine hiljada građana Srbije gledali su slike i prizore nasilja nad studentima i građanima, zahvalujući ovom hrabrom čoveku.
Pozivamo narodne poslanike i javne ličnosti da osude Srđanovo utamničenje. Da to javno saopšte. jer, savko od njih može biti uhapšen, jer raspomamljeni predsdednik Srbije svakodnevno pretgi zatvorom pobunjenim građanima.
Hoćemo li se osloboditi tiranije?
A. 2
Ubijen posle smrti
(Objavljujemo pismo sudije iz Leskovca, izostavlajući njegov identite, iz razumljivih razloga.)
Po zakonu bitna obeležja svkog krivičnog dela su,
-mesto izvršenja krivičnog dela,
-vreme izvršenja krivičnog dela,
-predmet izvršenja krivičnog dela,
-sredstvo izvršenja krivičnog dela, i
-način izvršenja krivičnog dela.
Ako nema jednog elementa koji čini jedno od navedenih bitnih obeležja bića krivičnog dela, nema ni krivičnog dela, a bez krivičnog dela nema ni krivice ni kazne.Nullum crimen nulla poena sine lege.
Osnovni sud u Leskovcu je pravnosnažnim rešenjem R2.br.82/21 od dana 24.02.2022 godine Spasić Milana iz Leskovca proglasio mrtvim, počev od dana 28. februara 2014 godine.
To nije smetalo sudijama Višeg suda u Leskovcu Dejanu Stamenkoviću kao predsedniku sudskog veća, i sudiji Suzani Mitrović, kao članu sudskog veća, da dana 14. decembra 2022 godine donesu presudu Višeg suda u Leskovcu K.br.33/22 od dana 14.12.2022 godine, kojom su optuženog Gorana Stojanovića iz Leskovca oglasili krivim, da je mrtvog Spasić Milana iz Leskovca za koga je Osnovni sud u Leskovcu utvrdio da je već devet ipo meseci mrtav, posle njegove smrti dana 28. februara 2014 godine, ubio sledećeg meseca (1. marta 2014 godine oko 02.00 sati ujutru, i da ga osude na kaznu zatvora u trajanju od 12(dvanajest) godina, i ako nema ni tela žrtve kao predmeta izvršenja krivičnog dela, nema groba, nema sredstva kojim je već mrtav Spasić Milan navodno ubijen,a samim tim nema ni na izvestan način utvrdjenog načina-mehanizma izvršenja navodnog krivičnog dela Ubistvo iz čl.113 Krivčnog zakona, ni dokaza na osnovu kojih bi sud na osnovu čl.419 Zakonika o krivičnom postupku izvesno utvrdio da krivično delo Ubistvo postoji, da je Stojanović Goran iz Leskovca izvršio to krivično delo i da je kriv.
Apelacioni sud u Nišu u veću koje su činile sudije toga suda Zoran Popović kao predsednik veća, i sudije Vesna Stevanović, Jasmina Jovović, Dijana Janković i Dragana Krstić kao članovi veća, je presudom 12 Kž.1.br.45/23 od dana 10. 7. 2023 godine, po žalbi Višeg javnog tužioca u Leskovcu Slađane Randjelović, u pogledu odluke o kazni preinačio prvostepenu presudu Višeg suda u Leskovcu na štetu optuženog Gorana Stojanovića, na način što ga je za navodno ubistvo zvanično već mrtvog čoveka, osudio na kaznu zatvora u trajanju od 15(petnajest) godina.
Sudijska žrtva Goran Stojanovović iz Leskovca za navodno ubistvo koje je navodno izvršio u martu mesecu 2014 godine, nad čovekom koji je već bio mrtav u predhodnom mesecu februaru 2014 godine, čiji leš i grob ne postoje, nevin izdržava kaznu Zatvor u trajanju od 15(petnajst) godina u Kazneno popravnom zavodu u Nišu, dok je sudija Višeg suda u Leskovcu Dejan Stamenković koji je predsedavao sudskim većem koje ga je nevinog poslalo u zatvor na dugogodišnju robiju, za pokazane zasluge u radu, izabran za predsednika Višeg suda u Leskovcu, po SNS kriterijumima, da one koji su za zatvor unapređuje i postavlja na rukovodeće funkcije, a nevine ljude šalje u zatvor.
Očekujemo da sudije Apelacionog suda u Nišu koje su bez griže savesti i kršeći zakon, nevinog čoveka poslale na dugogodišnju robiju budu takođe unapređene ili u Vrhovni sud ili na druge rukovodeće funkcije u pravosuđu, ako već nisu, umesto u zatvor za krivično delo Kršenje zakona od strane sudije, javnog tužioca i njegovog zamenika.
Gospodine Brkiću,
Danas posle podne sam saznao da je ovaj sudija Dejan Stamenković koji je osudio nevinog čoveka za ubistvo čoveka koji je pre toga proglašen mrtvim, a nakon toga izabran za predsednika Višeg suda u Leskovcu, nezvanični suvlasnik sa svojim bratom Hotelsko ugostiteljskog preduzeća „Groš“ iz Leskovca, u kome je njegova supruga formalni direktor a on vodi poslove sa lap topa koji ima u sudnici i kancelariji, u čijoj kafani sam video da je jednom prilikom predsedniku Republike Srbije Aleksandru Vučiću serviran „Leskovački voz“, tako da je ovo prvi slučaj da je takozvani Visoki savet sudstva jedan Viši sud u Republici Srbiji predao u ruke privatnog kapitala, kao dokaz postojanja u praksi i vladavine oligarhijske vlasti u Srbiji.
Viši sud u Leskovcu je prvi Viši sud u Srbiji koji je privatizovan i predat u ruke vlasniku privatnog kapitala, a Srbija je prva država u Evropi koja je zvanično počela privatizaciju sudova.Užas.
Smrti koje nikog ne dotiču
Poštovani,
Nisam naišao da je iko preneo vest, pa vam zbog toga pišem. Danas dana 19.03.2025. pao je radnik na gradilištu Expo u prepodnevnim časovima. Nesreća se desila oko deset sati, čovek je pao sa četvrtog sprata.
U pitanju su stambeni objekti preko puta hala. Kolege su mi kasnije prenele da je poginuo na licu mesta, da je u pitanju turski državljanin i da je imao svega dvadeset godina. Takodje jedan kolega mi je preneo da je to treći put da neko padne sa te zgrade, što je više nego zabrinjavajuće. Na lice mesta su došle hitna pomoć i policija.
Ukoliko vam bude potrebno još informacija tu sam da pomognem.
(Autor poznat redakciji)