(Su)ludovanje
Kako mafiju iz srpskog pravosuđa privesti pravdi i zakonu (301)

Zagorka, žena koje nema

Organizovana kriminalna grupa hara Ministarstvom pravde, Upravom za izvršenje krivičnih sankcija i srpskim zatvorima. U Ministarstvu pravde i Upravi za izvršenje krivičnih sankcija caruje kriminal i prostitucija. Neki funkcioneri naplaćuju u novcu, drugi u naturi, a neki od njih i u jednom i u drugom. Svi su povezani zajedničkim kriminalnim interesima, i ucenama kontrolišu jedni druge. Dolaskom Srpske napredne stranke na vlast, kriminal je legalizovan, smrt i ubistva u zatvorima su svakodnevna pojava. Proklete avlije su u rukama Vučićevog kartela … Tužilaštva i sudovi su servis za pokrivanje zlodela Vučićevog kartela

Vladimir Molotok

Malo ko od građana Srbije zna zaZagorku Dolovac. Ova gospođa rođena je 1966. godine,već skoro tri decenije je tužilac sa najvišim ovlašćenjima. Od 2007. godine je sa mesta v.d. Okružnog javnog tužioca u Beogradu, na koju je dovedena sa mesta v.d. okružnog tužioca u Novom Sadu, imenovana za javnog tužioca Srbije, počev od 1. januara 2010. godine. Na toj funkciji se i danas nalazi, sa mandatom, ako se nešto važno ne desi u Srbiji, ostati još par godina. Ostatak će, nadamo se, provesti u Požarevcu.

Gospođa Dolovac je “čedo”’ Demokrtaske strane, dovedena je iz Novog Sada, sa ciljem da pokrije sve zločine, kriminal i rasturanje države, koje je nastavio tiranin Aleksandar Vučić.

Zaga ćuti, gleda svoja posla i uživa. Baškari se u kabinetu i po prestižnim ugostiteljskim objektima.

Malo ko zna kako se održala Zaga u životu i na vlasti.

 Ova širokopojasna baka usred bela dana je znala da se prošeta. Iz zgrade u Nemanjinoj, znala je, svakog utorka, u pola dvanaest, da bude ispred zgrade ambasada Sjedinjenih Država, tada smeštene u Kneza Miloša. Pojavila b se sa kesom, a u 12,30 bi iz zgrade ambasade izašla bez kese.

Bezbedonosna informativna agencija je pratila Zagu do zgrade. U kesu nisu zavirivali. Tako je službenicima tajne službe palo na pamet da se raspitaju da li o svojim posetama gospođa Zagorka Dolovac nekom podnosi račune. Ispostavilo se da ona referiše sama sebi!

Kao vrhovnoj tužiteljki tužioci iz tužilaštava po Srbiji slali su joj “škakljive” krivične prijave, koje su policija, poreska služba i nadležni državni organi, sindikati i građani podnosili protiv ministara, gradonačelnika, predsednika opština, direktora banaka, javnih i tajnih preduzeća, uticajnih strančkih funkcionera, biznismena.

Sve je ovo širokopojasna Zagorka (travestit) uzimala na znanje, i otpisivala, preko savetnice da “’za sada ne postoji osnovana sumnja” da je izvršeno krivično delo koje se goni po službenoj dužnosti.

Ovo je najhrabriji skot koji je Srbija iznjedrila. Prema zvaničnim podacima Srbija ima 48 milijardera i 16.000 multimilonera! Oteto je nekoliko hiljada društevnih firmi, oplajčkano nekoliko banaka, rasprodata javna i društvena imovina, rudnici, izvorišta vode. I nikom ništa, pojela maca, a Zaga je to sve odobrila.

Službenici BIA nisu zavirili u njenu kesu, ali su “ušli”’ u njen kabinet i upoznali se sa njenim “podvizima”. Naravno, nisu mogli da podnesu krivičnu prijavu za njena zlodela, jer nije imao ko da je prihvati u tužilaštvu. Šizofreni Vučić nije hteo da se “kači” sa Ambasadom SAD-a, a takva Zaga mu je i odgovarala.

Kada je istekao mandat tužiocu za organizovani kriminal Mladenu Nenadiću, bivšem advokatu iz Čačka, na konkurs se javio samo jedan kandidat, koji je uterao strah u kosti Vučićevom kartelu. Srpski tiranin je pozvao pobrartima Aleksandra Soroša, koji je doneo 20 miliona dolara, u kešu, da umoli g. Nenadića da ponovo konkuriše i da nastavi da radi kao i do sada. Srećom, nekoliko zamenika g. Nenadića su i moralno sposobni da obavljaju svoju dužnost.

Sve je zadokumentovano. I ako smo besni na neefikasnost državnih službi, sve je ostala u arhivama. Kada se režim uruši, počeće da se prazne arhive, a pune zatvori. Strane službe su imale sve krivične prijave i izveštaje o Vučićevim kartelima.

Nasilje koje sprovodi glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović, bivši sanitarni inspektor, počinje da bude kontraproduktivno. Njegova prva zamenica Brankica Marić podnela je molbu za upis u imenik advokata Advokatske komore u Šapcu. Napušta brod koji tone, svesna da je sve bliži dan kada će i tužilaštvo morati doslovno da primenjuje u svom radu zakonitost, kao osnovno načelo svakog pravnog sistema.

Tužilac u Višem tužilaštvu u Beogradu gospođa Bojana Savović i neke njene kolege, sposobne su da iznesu na svojim plećima borbu protiv zla koje satire Srbiju.

Veći broj sudija i tužilaca nakon što se obogatio, svoju imonvinu je preselio u inostranstvo, otvorio firme , prebacio već rodbinu i nastaviće da žive od opljačkanog. Tako se, barem, oni nadaju. O tome se i javno govori.

Na udaru srpskog zločinačkog režima su i advokati.

U Požarevcu pravosuđe i policija su u sprezi, a gradonačelnik deli novce građana svojim parapolicajcima.

Snežana Dubajić, glavni tužilac u OJT Požarevac, izgurala je svoje kumče da bude kod nje javni tužilac, a svoju ćerku ubacila u Osnovni sud Požarevac.

Nekada zajedno u klupi su studirali Pravni fakultet na Radničkom univerzitetu u Smederevu, Snežana i Zlatan Milisavljević i izrodila se prisna veza, pa je ćerka Zlatanova postala tužilac.

Snežana je ćerku preko Dobrice Živkovića predsednika Osnovnog suda, ubacila u krivično odeljenje. Devojka koja šeta sa cigaretom u ustima i slušalicama na ušima, kako kažu kolege, sva je nekako čudna.

Snežana kao glavni tužilac ima i svoju prvu violinu, Aleksandra Lazovića, a pojedini advokati ga zovu Gargamel. Gargamel je podneo zahtev još pre godinu dana da ide u VJT u Smederevo, ali nešto je stopirano, nema jaku političku vezu kao Dubajićke.

No, ne bi bilo loše kako kaže jedan bivši tužilac da malo Apelaciono tužilaštvo iz Kragujevca, pročešlja optužne predloge u OJT Požarevac?

Završiš fakultet u 40. godina, budeš glavni tužilac, ubaciš kumče kod sebe i zaposliš ćerku u Osnovni sud, ništa lepše i korisnije.

A zašto je neko dozvolio da se student koji je pre toga radio u pisarnici, završio studije u 40. godina i postao glavni tužilac? To je pitanje za Republičko tužilaštvo, jer oni sigurno znaju.

Pravosuđe i policija u Požarevcu, trebaju da sarađuju, ali ne i da bude tesna sprega između njih “prst i nokat”, već da svi rade kako zakon nalaže. Glavni tužilac OJT, Snežana Dubajić, njen kum iz iste klupe isturenog odeljenja, Zlatan Milisavljević, njena prijateljica sudija Mara Vučićević i načelnik policije Darko Pajkić su usko povezani, a nekada je sa njima bio i penzioner, Goran Miletić. Mala sredina čini svoje, ali svi trebaju da budu dostojni svoje funkcije i da rade kako je napisano, odnosno po zakonu i da ne zloupotrebljavaju svoje funkcije, za rad nekog prijateljstva ili nečijeg interesa. Takođe, kod mnogih advokata postoji nedoumica kako kod sudije Mare Vučićević od 99 % njenih presuda, drugostepeni sud to sve potvrdi.

Da li je Mara toliko stručna ili zbog njenog muža, Dragana Vučićevića koji je predsednik Višeg suda u Požarevcu i još pojedini advokati dodaju, neka je prebace u Smederevo da vidimo da li će sve presude da joj budu prihvaćene od strane njihovog Višeg suda?

Inače, Mara i Dragan su završili Pravni fakultet u Kragujevcu. Dragan je hteo da radi u policiji, ali zbog određenih okolnosti, nisu ga zaposlili, pa je krenuo koracima pravosuđa.

Veoma je specifično da se pojedini inspektori u Požarevcu – pre svega se misli na šefa privrednog kriminaliteta, Marka Belića druže za kontroverznim biznismenima, a da se i javno slikaju, odnosno da uz dobru žurku, ukrase i fotografiju zajedno sa biznismenima i osuđenim nasilnicima – fotografiju nećemo objaviti jer je mučno gledati.

Kada mogu ovi u opštini Žabari, da u prvom redu sede kontroverzni biznismeni – hapšeni, predsednici sudova, načelnici policije i političari, mogu i oni u Požarevcu, samo ne znamo ko je od koga prvi video.

Sa druge strane imamo, inspektora u privrednom kriminalu iz Petrovca, Milutina Bogunovića koji je pre toga bio vatrogasac, a koga je nekadašnji nesrećni načelnik Srđan Lazić, iz vatrogasnog unapredio u inspektora.

Sve što je Lazić unapređivao i protežirao to je bilo jalovo i nikakvo, sada su ti rukovodioci počišćeni, a neki su se sami sklonili.

Gradonačelnik Požarevca je široke ruke, kada se dele novci grada Požarevca, pa je pomogao svom školskom drugu iz srednje škole koji drži kafić Korzo ortački sa još jednim čovekom. Da im se pomogne da puštaju muziku do 4 ujutru ne do 3 ujutru, jer oni proizvode dobru zabavu, a to je jako važno za grad Požarevac.

Takođe, Pavlović je veoma slab na svog druga Zlatana Kostića, pa je njegovom sinu koji drži Gurmanluk 012 i ove godine obezbedio bespovratna sredstva da roštilj bolje radi.

Važno je da roštilj radi da se pije, veseli do zore i pravi dobra atmosfera, a tu je Pavlović sa gradskim parama da pomogne svojim drugarima.

Da je na filmu mogli bi da se nasmejemo! Nažalost, došlo je vreme da pametni ćute. Građani koji se naoružaju taktom i strpljenjem, pa se usude da kroče u zgradu požarevačke opštine, prodru pored zida na kojem je galerija ranijih predsednika opštine Požarevac. Veliki su to nekada ljudi bili, od znanja i autoriteta. A sada došlo novo doba. Gradonačelnik, Saša Pavlović skriva se po haustorima u Zaječaru dok se bavi animacijama, opštinskim sredstvima angažuje, Đorđa Gačanovića parapolicajca sumnjivog morala da zastrašuju njegove protivnike i vrišti na svoje saradnike po zgradi opštine. Kadrovi gradskih preduzeća njegova slika i prilika. Ničim zaslužene privilegije ne ispuštaju se lako.

Pogotovo ih ne ispuštaju oni svesni svojih „kvaliteta“. A kad kvalitetni „zajašu“ kaubojština zavlada. Scene dakle iz onih američkih zabavnih arena, sva veština jahanja na delu. Tek po koji ispadne iz sedla. A šerifa nigde. Čuva on svoje sedlo. Ehhh tragedije, da žalimo za „dobrim starim vremenima“.

U tom smislu, rad Gradske uprave je neefikasan za građane Požarevca, najveću odgovornost imaju načelnici i gradske gardistkinje koje štite Sašu Pavlovića. Pavlović se trudi, ali nema dobar tim, već ima gardistkinje koje marširaju u skupoj garderobi i dolaze na posao kad hoće. One su poznate, a i obavljaju važne funkcije, ali samo za gradonačelnika. Kada su one u kabinetu, niko ne ulazi, jer on ima samo u njih poverenje, zato grad ovako i napreduje.

Videlo se odavno da gradonačelnik i njegove gardistkinje nisu dostojne funkcija koje obavljaju iz više razloga.

Izađite u grad, okrenite se desno, curi voda na sve strane, okrenite se levo, smeće na sve strane, idite pravo – grad je pust i bez investitora, uprava nedovoljno efikasna i transparentna,  a gradonačelnik i gardistkinje – rukovodioci, Ana Tišma, Sanja Miloradović i Ivana Perišić, uživaju u svojim funkcijama.

Đorđe Gačanović, poznati stručnjak za komunalne poslove iz Beograda, po nečijem zadatku i dalje njuška po Požarevcu. Zna se da je na ugovoru kod gradonačelnika, a ne zna se koga on zastupa. Koga je poslao ovde, na čiju preporuku, čarobnog pasulja, socijalista ili neke paralelne organizacije? Kakva je funkcija gospodina Gačanovića? Da li je došao ispred stranke da zavodi red ili da plaši sve one koji govore da, Saša Pavlović ne radi savesno svoj posao kako treba i da se sve više gomilaju problemi?

Pošteni advokati, koji bi trebali da budu zaštitnici prava građana pred sudovima i državnim organima i samo su na udaru vlasti.

Advokat iz Kuršumlije Ivan Maksimović pokušao je da raskrinka spregu sudija, advokata i tužilaca u Prokuplju i Kuršumliji. Ali, ko će njima doći glave, ko će ih privesti pravdi, kada oni sami sebe štite. Oni bludniče po kafićima, donose presude posle dogovora… Sudija Vesna Maksimović iz Kuršumlije zaposlena u Osnovnom sudu u Kuršumliji, koja je osudila advokata Ivana Maksimovića na efektivnu kaznu zatvora od 8 meseci po privatnoj tužbi podnetoj od strane dvoje njenih kolega, koju je preinačio Viši ud u Prokuplju, kao drugostepeni delegirani sud na uslovnu kaznu, zatražila je od Advokatske kmore u Nišu da zabrani dalji rad u advokaturi Ivanu Maksimoviću, čije razrešenje je on tražio, pre pravnosnažnosti presude koju je ona donela protiv njega. A sada je Vesna Maksimović glavni kandidat za predsednika Osnovnog suda u Kuršumliji, o čemu će odluka biti doneta početkom decembra 2024. godine, a o kojoj će Magazin Tbaloid obavestiti čitaoce.

Predsednik Upravnog odbora Advokatske komore u Nišu je Milan Petrović. On iz zatrke obaveštava kolegu Maksimovića da “sam napusti advokaturu ili se premesti sa kancelarijom u drugi grad”. Petrović već zna da će Upravni odbor zabraniti rad kolegi Maksimoviću, koji je, po privatnoj tužbi dvoje sudija iz Kuršumlije i Prokuplja, osuđen na uslovnu kaznu, zbog “iznošenja ličnih i porodičnih prilika”.

Advokat može biti brisan iz spiska advokata komore jedino ako mu je izrečena kazna zatvora duža od šest meseci i počinje da teče stupanjem na izdržavanje kazne. Dakle, može, ali i ne mora. Maksimović je osuđen na uslovnu kaznu, dakle ne postoje zakonski osnovi. Ali, advokat Milan Petrović ima dovoljno putera na glavi da može da donese nezakonitu odluku. U podnesku upućenom Advokatskoj komori u Nišu, advokat Maksimović je naveo dosta činjenica o ponašanju svog kolege Milana Petrovića. Redakcija Magazina Tabloid tražila je, shodno obavezi iz člana 9 Zakona o javnom informisanju i medijima od advokata Milana Petrovća, da se izjasni povodom pitanja koja smo mu dostavili. Odgovor ćemo objaviti, ako prisrigne.

Sprega sudija i advokata u Loznici je, takođe, zabrinjavajuća. Suprug sudije Dubravke Todorović, koja presuđuje u krivičnim predmetima je advokat iz Ljubovije Miodrag Todorović, penzionisani načelnik Policijske stanice u ovoj varoši, ali preko svoje supruge izugrava sve postupke, u kojima učestvuje kao punomoćnik, ili branilac. U sprezi sa njim i drugim advokatima, naročito se ističu sudije Ivana Pantelić i sudija Marjan Mitrović. Da podsetimo, da je pre neku godinu bio uhapšen zbog korupcije predsednik suda u Loznici i još neke sudije, da su dosta dugo držani u pritvoru. I na kraju su oslobođeni, zajedno sa predsednikom Višeg suda u Šapcu.

Upućeni tvrde da je nemoguće razbiti korupciju u lozničkom sudu.

Scroll to Top